Informace o chovu

   

    Majitelkou chovatelská stanice "from Pocahontas" je Inka Cibulková. Tato chs byla založena jako nástupce původní chs "von Perstadt" a následné chs "von Weitra" Veškerou zodpovědnost za odchovy, úspěchy i neúspěchy všech tří chs však přebírá výše jmenovaná chovatelka na svou osobu.

   

    

V současné době se chovu yorkšírů věnuje již od roku 2001 a na zásluhách se podílí i její děti, synové Jan a Jiří a dcera Nikola, která, jednoho dne celý chov převezme a bude se i nadále věnovat nejen psům, ale zejména genetice a vývoji tohoto nádherného společenského plemene Colorful yorkshire terrier.

Chovatelské úspěchy

Za nejvýznamější úspěch v oboru chovatelství lze ke jménu Inka Cibulková přisuzovat vyšlechtění zbarvení merle u plemene barevných yorkšírských teriérů, kteří se poprvé narodili v její chovatelské stanici "von Perstadt" dne 17. 2. 2011.

Chocolate merle yorkshire Gabry Ponte from Pocahontas a modrooká blue merle yorkshire Inka from Pocahontas se zásluhou nové majitelky jménem Olga Melanik dostaly až do časopisu, který vyšel v říjnu 2014 v Rusku, přičemž čokoládová merle i na titulní stranu!

Jako předsedkyni klubu jsme nejen jméno, ale i přímo  chovatelku Inku Cibulkovou mohli zahlédnout také v časopisech Svět psů ve spojení s uspořádanými výstavami barevných yorkšírských teriérů.

Opomenout nelze ani ocenění za vzorný chov a péči o psy.

Nejkrásnějším chovatelským úspěchem je však vždy spokojený a zejména šťastný pes i jeho majitel!!!

 

O nás

Chovatelská stanice "from Pocahontas" je registrovaná pod organizací CYTC, z.s. a štěňata z našeho odchovu tedy dostávají průkaz původu tohoto klubu - www.cytc.com

 

  • Všechna štěňata od nás odcházejí zdravá, s kupní smlouvou, tedy i se zárukou, pravidelně odčervovaná, řádně očkovaná, s europasem či mezinárodním očkovacím průkazem a balíčkem do začátku.

  • Každé štěňátko je před odchodem od nás prochází veterinární prohlídkou a je očipováno mikročipem. Je tak celý jeho život identifikovatelné a dohledatelné.

  • Nejsou nadměrně rozmazlovaná a jsou odchováná v rodinném prostředí v soužití  s dětmi, kočkou a  jinými psy - papouška a křečka se většinou bojí.

  • S našimi štěňátky se můžete setkat jak v České republice, tak v zahraničí jako například v Rakousku, Německu, Polsku, Švýcarsku, Francii, ale i více vzdálených zemích jako je například Rusko, Florida nebo Thajsko. Štěňátka přepravujeme výhradně osobně a nepouštíme je z dohledu po celou dobu přepravy. Cena dopravy se odvíjí od vzdálenosti a počtu štěňat.

  • Všechny naše pejsky máme s průkazem původu, očipované, řádně očkované, odčervené a snažíme se, aby byli všichni 100% zdraví, proto v uzavřeném chovu a jsou pod celodenním dohledem člověka.

Všichni psi procházejí minimálně jednou ročně preventivní veterinární kontrolou zdravotního stavu včetně vyšetření patel a ošetření chrupu.

Plánované spojení různých barevných variant YT je vždy předem prokonzultované s poradkyní našeho chovu, aby nedošlo k nesprávnému genetickému spojení či zdravotním problémům nebo genetickým vadám následných potomků.

 

 VETEŘINÁŘI:

MVDr.Pavel Foglar, Třeboň

MVDr. manželé Skálovi, Třeboň

 Z důvodu několikanásobného zneužití fotografií našich psů upozorňuji, že

KOPÍROVÁNÍ A ZNEUŽÍVÁNÍ všech FOTOGRAFIÍ nejen na těchto stránkách je bez našeho písemného souhlasu TRESTNÉ dle  zákona č. 121/2000 Sb., zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským!!!

 

 

   

logo

stáhnout mp3

Náš odchov ve světě

 

Preferujeme osobní předání a to i v případě, jedná-li se o jiný stát či kontinent.

 

 

 

 

 

Gabry Ponte from Pocahontas - Rusko, Moskva

 

Sir Marmor Rubin von Weitra - Jižní Afrika

 

Desiree von Perstadt a Orion Ingo von Perstadt (od 8. 7. 2013 opět zpět v ČR) - Moskva, Rusko

 

Fabio Marmor von Perstadt - Bangkok, Thajsko

 

Tiger Bleese von Perstadt - Polsko

 

Barney von Perstadt - Švýcarsko

 

Cassiopea Merle Star von Weitra - Slovensko

 

Happy Chico von Perstadt, Irsko

 

Tiger Dark von Perstadt - Německo

 

Giulio a Giocomo von Perstadt - Německo

 

Precious Dusty von Perstadt - Rakousko

 

Happy Merry von Perstadt - Bangkok, Thajsko

 

Haribo Marmor von Weitra - Německo

 

Kakao Shakira von Weitra - Německo

 

Kakao Suzanne von Weitra - Rakousko

 

Honey Marmor von Weitra - Polsko

 

Tiger Gold von Perstadt a Precious Snow von Perstadt - Slovensko

 

Precious Tofee von Perstadt - Švýcarsko

 


 

 

Kontakt

Kennel from Pocahontas Inka Sedláková (Cibulková)
Londonská 297
378 07 Rapšach
Česká republika
+420724770929
kennel.from.pocahontas@gmail.com